еМагазин

Tag : Сашо Василевски

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Сашо Василевски, директорот на МЕПСО, кој Заев предлага да биде сменет

Редакција
Премиерот Зоран Заев го стави на листата за смени и директорот на МЕПСО, Сашо Василевски. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил до Државната...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил директорот на МЕПСО, Сашо Василевски

Редакција
Во серијал, еМагазин ќе Ви го престави раководството на енергетските државни компании, ЕЛЕМ и МЕПСО, кои станаа топ тема во јавноста поради вработување на лица...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Сашо Василевски, директорот на МЕПСО, која е на „тапет“ во јавноста поради партиски вработувања

Редакција
Во серијал, еМагазин ќе Ви го престави раководството на енергетските државни компании, ЕЛЕМ и МЕПСО, кои станаа топ тема во јавноста поради вработување на лица...
Македонија

КОД: Кога го апселе Мијалков бил во друштво на пратениците Муковски, Василевски и Нола Исмаиловска Старова

Редакција
КОД, кој се емитува на телевизијата Телма, објави дека поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, кој е во притвор во затворот „Скопје“ во Шутка, вечерта...
Македонија

(Видео) Василевски: Доставувањето на протестното писмо беше проследено со вулгарности и е на погрешна адреса

Силвана Жежова
Пратеникот Сашо Василевски, кој гласаше за стартување на процесот за промена на Уставот, што е предвидено со договорот за името со Грција, за протесното писмо...
Македонија

Во домовите на охридските пратеници Сашо Василевски и Љубен Арнаудов, доставени протестни писма

Редакција
Припадниците на Движењето против уставните промени „Македонија блокира“ продолжија со доставување протестни писма до пратениците на опозицијата кои гласаа за отворањето на прашањето за уставни...
Македонија

Арнаудов и Василевски не сакаат да кажат дали ќе гласаат за одземање на пратеничкиот имунитет на Груевски

Редакција
Пратениците Љубен Арнаудов и Сашо Василевски на излегување од Кривичен суд, на паузата од денешното судење за настаните од 27 април минатата година во Собранието...
Техно

МЕПСО: Регионот се подготвува за ерата на електромобилите

Редакција
Електропреносните систем-оператори од нашиот регион активно се подготвуваат да спроведат решенија за имплеметација на паметните мрежи со кои меѓу другото ќе се овозможи масовно користење...
Македонија

Сашо Василевски: Гласав „за“ со чиста мисла и храброст

Редакција
Поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски, кој гласаше „за„ старт на промената на Уставот, што е предвидено со договорот за името со Грција, за телевизијата ТВ...
Македонија ТОП СТОРИИ

И Крсто Мукоски излегува од притвор

Редакција
И пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски, кој беше во куќен притвор и е обвинет за настаните од 27. април во македонското Собрание, од денеска е...