еМагазин

Tag : Сашо Василевски

Македонија

Пратеникот Василевски не одговара дали ќе гласа за уставните измени, Аранудов немал размислувано

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Сашо Василевски на кого денеска му е укината мерката куќен притвор, по одложувањето на денешното рочиште за 27 април, случај во кој...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе може да присуствува на седници: Укинат домашниот притвор на пратеникот Василевски

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски, кој е обвинет за настаните во македонското Собрание од 27. април, излегува од куќен притвор откако Кривичниот совет на Основниот...