еМагазин

Tag : Себастијан Курц

Македонија ТОП СТОРИИ

Веста за погрешното знаме на дочекот на Курц во Скопје хит во регионов

Редакција
Веста за погрешното знаме при дочекот на австрискиот вицеканцелар Себастијан Курц во Скопје стана хит во регионов. „Блам за Македонците, го дочекаа Себастијан Курц со
Македонија

Академија за протокол: Погрешното знаме е еден од пострашните протоколарни гафови на нашите служби

Редакција
Академијата за протокол која на нејзиниот фејсбук-профил главно објавува статуси во врска со протоколарните правила кои се однесуваат на политичари и државници, реагираше за погрешното
Македонија

(ВИДЕО) Курц се огласи на Фејсбук и Твитер: Македонија е на историска пресвртница, поддршка за референдумот

Редакција
Македонија е на историска пресвртница на патот кон ЕУ. Во пресрет на референдумот, закажан за 30 септември, решението за прашањето за името ја има нашата
Македонија ТОП СТОРИИ

Курц доаѓа во Македонија пред референдумот

Редакција
Австрискиот канцелар Себастијан Курц, чија земја во моментов претседава со ЕУ, на 7 септември ќе ја посети Македонија, на три недели пред закажаниот референдум за