еМагазин

Tag : седници

Македонија

Џафери до крајот на месецот ќе почне на албански да ги води пленарните седници

Редакција
Претседателот на македонскиот Парламент Талат Џафери од крајот на месецов, по завршување на подготовките, ќе почне да претседава со пленарните седници на албански јазик Ова...