еМагазин

Tag : сефови

Бизнис

Во Комерцијална банка сефови имаат 4.700 граѓани

Никола Осило
Заклучно со 31.12.2018 година во Комерцијална банка има 4.700 активни сефови на физички лица, наспроти 4.695 активни сефови на 31.12.2017 година, покажува годишниот извештај на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Сите детали: Меѓународна криминална група извршила кражби од сефови во Шпаркасе банка и Централна кооперативна банка во Скопје

Редакција
Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за спроведување истражна постапка против седум лица за кои постои основано сомнение дека...