еМагазин

Tag : сеизмичка скала

Локално

Почувствуван земјотрес во Струмица

Редакција
Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет (ПМВ) во Скопје, денеска во 9.48 часот регистрирала земјотрес во епицентралното подрачје на Струмица. Неговата Рихтерова магнитуда изнесува 2,6, а...