еМагазин

Tag : Секјуриком

Македонија

Сметката на „Секјуриком“ ќе биде одмрзната за исплата на платите за јули и август

Редакција
Вработените во „Секјуриком“ ќе ја добијат платата за јули и август. Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска соопшти дека до...
Македонија

Поднесено обвинение против поранешниот директор на СОЗР, Васе Доневски

Редакција
Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до скопскиот Кривичен суд поднесе обвинителен акт против поранешниот директор на владината Служба за општи...