еМагазин

Tag : секира

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Сејте си мирни, утре мош со секира и на вашето дете ќе удри“: Твитер реакции за искасапените кучиња во скопски Аеродром

Редакција
Две бездомни кучиња викендов беа искасапени со секира во скопската општина Аеродром. Вознемирувачките убиства на животни во Македонија стануваат секојдневие, а надлежните институции за сега...
Локално

И бегале на полицијата со моторна пила и секира во автомобилот

Никола Осило
На 18.07.2019 околу 11.36 часот на локалниот с.Зелениково – с.Орешани во Скопје, полициски службеници дале знак за запирање на патничко возило „Доган Тофаш“, управувано од...
Локално

Струмичанец со секира „реновирал“ кафе бар

Никола Осило
СВР Струмица поднесе кривична пријава против 47-годишниот Ѓ.Е. од Струмица поради постоење основи на сомненевање за сторено кривично дело „насилство“, информираат од струмичката полиција. Имено,...
Локално

Го нападнал со секира во Катланово

На 14.05.2019 година околу 17.30 часот во СВР Скопје, Ф.С.(17) од село Катланово пријавил дека во атар на село Катланово, кај „Катлановска Бања“, непознато лице...
Локално

Скопјанец сакал да и пресуди на мајка си со секира

Никола Осило
На 20.03.2019 околу 14.40 часот во СВР Скопје, М.Џ.(52) од Скопје пријавено дека во дворот од нејзината куќа на улица „Рељо Шесто Крило“, по претходна...
Локално

Драма во Кавадарци: Со секира ограбил обложувалница

Никола Осило
На 15.12.2018 година околу 22,10 часот во Кавадарци во обложувалница на улица „7-ми Септември“ непознат сторител со закана со секира извршил разбојништво и од вработената...
Локално

Радовишанка брутално претепана со секира од вонбрачен партнер, кој потоа бил пронајден мртов

Никола Осило
На 30.10.2018 година во 20,20 часот во Полициска станица Радовиш, од Јавна здравствена установа Радовиш, било пријавено дека била донесена И.Д.(63) од Радовиш со тешки...
Локално

Со секира сакал да победи во вербална расправија

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против К.С.(51) од село Нисторово, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство”,...