еМагазин

Tag : село

Локално

Приведени 11 танчерки во гостварското село Чегране

Никола Осило
На 02.08.2019 во 02,10 часот во с.Чегране–гостиварско, во угостителски објект сопственост на А.Н.(49) од с.Чегране, при акциска контрола од страна на полициски службеници од Полициската...
Локално

Во Вардар кај село Кочилари пронајдено тело на 77-годишен велешанец

Редакција
Седумдесет и седум годишниот велешанец Л.С. денеска е пронајден мртов во реката Вардар, во близина на село Кочилари. Случајот во СВР Велес го пријавил жител на село Кочилари...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Зовиќ најубавото село во Мариово пропаѓа, но убавината на мостот останува

Силвана Жежова
Камениот мост во селото Зовиќ, кое се наоѓа во битолскиот дел на Мариово е едно од најимпресивните, најмаркантните и најубавите места во државата. Ова место...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Фото) „Не лажете со години“: Село во БиХ им забрани на политичарите да агитираат во него за престојните избори

Редакција
Пред општите избори во БиХ, селото Подгора ги предупреди сите кандидати на сите партии да не доаѓаат таму. „Не лажете со години. Ниту една партија...