еМагазин

Tag : семејно насилство

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Во првите девет месеци, 610 жени биле жртви на семејно насилство, но бројката е поголема

Редакција
Според податоците на Обединетите Нации, семејното насилство е убиец број еден на жените, информираат од Хелсиншки комитет по повод Меѓународниот ден на елиминирање на насилството...
ЖИВОТ

#СлушниЈА: Стави крај на насилството врз жени и девојки – започна кампањата „16 дена активизам против насилство врз жени и девојки“

Редакција
Владата на Република Македонија им се приклучи на стотиците значајни знаменитости и институции ширум целиот свет коишто вчера блеснаа во портокалово во знак на поддршка...