еМагазин

Tag : Северена Македонија

Балкан

Грчкото МНР со циркулар ја појаснува правилната примена на Договорот од Преспа

Редакција
Од 12 февруари официјалната употреба на името на северниот сосед е „Република Северна Македонија“, краткото име „Северна Македонија“, а придавките за државата и органите ќе...