еМагазин

Tag : Шеќеринска

Македонија

Куновска: Шеќеринска е политичка хиена, профитира на жртвата на Павле Богоевски

Никола Осило
„Каква политичка хиена !? Ако може она да испрофитира малку од свежо положената политичка жртва од страна на пратеникот Богоевски“, напиша на својот Фејсбук профил...
Македонија

Владини претставници со различен јазик за законот за јазици, во Владата демантираат конфликт

Никола Осило
Не постојат конфликти или судири во Владата како што пишуваат медиумите, тврдат од Владата, по различните изјави на премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за европски...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Шекеринска, Милошоски, Жерновски и Мицкоски „се помирија“ за вкусна италијанска храна

Никола Осило
Високи функционери од власта и опозицијата седнаа на иста маса за да пробаат вкусна италијанска храна. На настанот „Недела на италијанската храна“ присуствуваа вицепремиерите Кочо...
Македонија

(Галерија) Министерката Шекеринска во посета на македонските војници во Авганистан

Никола Осило
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска во Кабул, Авганистан, е во посета на припадниците на македонскиот контингент во мисијата на НАТО – Алијансата за обука,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска „ги пречека“ новите гуми од НАТО

Никола Осило
Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска вчера во касарната Ѓорче Петров присуствуваше на пречекот на пратката нови гуми од НАТО за АРМ. „Во посета на касарната...
Македонија

Куновска: Само Кили ја има точната реплика за Рада во овој момент

Никола Осило
Поранешната пратеничка од СДСМ на својот Фејсбук-профил упати саркастична забелешка до министерката за одбрана Радмила Шеќеринска во однос на слободата на демократското изразување и почитувањето...