еМагазин

Tag : Шилегов

Локално ТОП СТОРИИ

Пи-ар тимот на Шилегов во елан: По „струјниот удар“, градоначалникот помага да се вдоми слатко кутре

Никола Осило
„Проектот за реконструкција на стационарот “Лајка” е во завршна фаза. Наскоро започнуваме. А да. 🙂 Во меѓувреме, ова слатко кученце е за вдомување. Истретирано и здраво. Ако
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Заев, Џафери, Анѓушев, Шилегов… на ифтарска вечер организирана од македонско-турската стопанска комора

Редакција
Премиерот Зоран Заев во друштво на вицепремиерите Кочо Анѓушев и Бујар Османи претседателот на Собранието, Талат Џафери, градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов…, синоќа беше гостин на ифтарската
ЖИВОТ

Шилегов се пофали дека за еден ден поминал 65 километри на електричен тротинет

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов кој пред неколку дена објави фотографии на својот Фејсбук профил како се движи низ градов на електричен тротинет, со
ЧИСТА ОКОЛИНА

Шилегов пишман: Нов концесионер на „Дрисла“ по претседателските избори

Никола Осило
Советот на Град Скопје ја прекина денешната 30-та седница на чиј дневен ред беа две точки, поврзани со изборот на приватен партнер за вршење концесиска
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер го „подбра“ Шилегов: „Не би било Луна парк без кафана“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи има за работата на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, односно за најавите дека ќе се намалува површината на градскиот парк
Локално

Шилегов: Ќе се корегира проектот за Зелениот покрив на ГТЦ

Никола Осило
Зелениот покрив на ГТЦ е исполнување на ветеното на Скопје и граѓаните, а со него се добива една нова, урбана и зелена површина за граѓаните,
Локално

Осуденици ќе извршуваат општокорисна работа во јавните претпријатија на Град Скопје

Никола Осило
Осудените лица на полесни кривични дела за кои е пропишана затворска казна под три години ќе извршуваат општокорисна работа во јавните претпријатија на Град Скопје.
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер го „подбра“ Шилегов за трамвајот: „Скопје е болно од рак, наместо да го лекува тој ќе му става силикони“

Никола Осило
Безброј реакции на социјалната мрежа Твитер предизвика најавата на скопскиот градоначалник Петре Шилегов дека Скопје ќе добие трамвај. Ваквата најава стана политички виц поради тоа
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Твитер „гневен“ за загадувањето: „Со влакната во носот против ПМ честички“

Никола Осило
Загадувањето на воздухот и нерешителноста на Владата во справување со овој проблем повторно предизвикаа лавина реакции меѓу граѓаните и на социјалните мрежи. Ви пренесуваме дел
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Макрадули проблемот е што тебе не те знаат, Борко Ристовски сите го знаат

Редакција
Заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули, се „потресе„ дека медиумите објавиле дека за време на расправата за аерозагадувањето во Собрание, „дремнал“,