еМагазин

Tag : Ширет Елези

Македонија

Заев ќе ги креира политиките во Министерството за финансии, Ширет Елези ќе потпишува

Редакција
Владата донесе заклучок премиерот Зоран Заев да може да ги насочува дејсвата во областа на финансиите и финаиските политики, како и заклучок заменичката на министерот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Како гувернерката Ангеловска-Бежоска го пробиваше својот пат до успешна жена

Редакција
По повод 8 Март, Меѓународниот ден на жената, денеска во Министерството за финансии се одржа настан на тема „Таа може се“. Гувернерката на Народната банка...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Заменик министерката Елези е родена во финансискиот центар на Европа

Редакција
Во серијал, еМагазин Ве запознава со чуварите на јавните пари. Ширет Елези, заменик министерката за финансии, е родена во Франкфурт, финансискиот центар на Европа. На...