еМагазин

Tag : шишиња

ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Реката Треска претворена во „пловечка“ депонија

Редакција
Илјадници пластични шишиња и други отпадоци во реката Треска откриваат фотографиите што на својот Фејсбук профил ги објави Миле Алексоски, а кои најдобро ја илустрираат...
Локално

Хаос во кафана во Демир Капија: Гостите ги гаѓал со шишиња

Никола Осило
На 19.01.2019 година во 00.20 часот Полициската станица Неготино, С.И.(25) од Демир Капија пријавил дека во ресторан во Демир Капија лицето А.Ј. го нарушил јавниот...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(ВИДЕО) Стотици пластични шишиња пловат по Вардар, Скопје стана главен град на ѓубрето

Редакција
Стотици пластични шишиња и различен отпад денеска пловат по реката Вардар, видливи и во центарот на градот. Граѓани кои ни пристапија додека ја правевме снимката...