еМагазин

Tag : шофер

Локално

Кривична пријава за шоферот кој возеше 13 мигранти во „Опел Астра“

Регионалниот центар за гранични работи Исток поднесе кривична пријава против А.А.(26) од село Љуботен, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење
Локално

ЈСП „Скопје“ ги демантира објавите за натепани патници од страна на возачи и контролори

Редакција
Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ (ЈСП) преку соопштение ги демантира зачестените објави во медиумите за натепани патници од страна на возачи и контролори. Сите објави биле базирани
ЖИВОТ

Возачот пуштен на домашно лекување, седум лица повредени во страшната сообраќајка во критична состојба

Редакција
Дваесет и девет повредени во вчерашната сообраќајна несреќа кога автобус се преврте на автопатот Скопје-Тетово, се лекуваат во Градската општа болница „8 Септември“, шест повредени
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Шоферот е во стабилна состојба, најголем дел од загинатите се од Гостивар

Редакција
Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари изјави дека најголем број од загинатите во сообраќајката која се случи на патот Скопје-Тетово се од Гостивар и дека шоферот
Локално

ЈСП Скопје: Внатрешната контрола ќе утврди дали контролорите имаат вина во инцидентот во автобусот со број „2“

Редакција
Внатрешната контрола на ЈСП Скопје ќе утврди дали евентуално и контролорите имаат вина во инцидентот, односно дали го прекршиле Кодексот на вработените и дали против
Македонија

Пронајден починат возач во возило во кавадаречка фабрика

Редакција
Починато лице во возачка позиција било пронајдено синоќа  во товарно возило во кругот на кавадаречка фабрика. Оваа информација утрово за МИА ја потврди Верољуб Додевски,