еМагазин

Tag : „Шпански скали“

Македонија

Екс министерот Јанакиески останува во притвор

Редакција
Од второстепениот суд информират дека денеска ја одбиле жалбата на поранешниот министер Миле Јанакиески за укинување на неговиот домашен притвор, кој му е определен за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинение за Јанакиески и уште десет лица за „Шпански скали“

Редакција
По сеопфатна истражна постапка што Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ја започна во јуни годинава, надлежниот јавен обвинител до Основниот...