еМагазин

Tag : Шпион

Македонија

Ослободителна пресуда за новинарот Зоран Божиновски за „Шпион“

Редакција
Кривичниот суд донесе ослободителна пресуда за новинарот Зоран Божиновски, кој беше обвинет во случајот „Шпион“. На Божиновски му се судеше за шпионажа и уцена во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ослободителни пресуди за петмина обвинети во случајот „Шпион“

Редакција
Кривичниот суд во Скопје денеска им изрече ослободителна пресуда на петмина обвинети во повторената постапка за случајот „Шпион“. Судот ги ослободи од обвинение Миќо Насковски...
Македонија

Нови рочишта за „Талир“, „Трезор“ и „Шпион“

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Талир“, „Трезор“ и „Шпион“. Во случајот „Талир“ обвинети...
Свет

Џулијан Асанж предмет на софистицирана шпионска операција

Редакција
Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж беше предмет на софистицирана шпионска операција во амбасадата на Еквадор во која тој се наоѓа од 2012 година, соопшти денеска...
Македонија

Поплава во СЈО уништи и оштети докази за „Империја“, „Триста“ и „Шпион“

Редакција
Поплава во подрумските простории на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) уништила и оштетила докази во истрагата „Империја“, објави „360 Степени“, на телевизијата Алсат М. Станува збор...
Македонија ТОП СТОРИИ

Минчо Јорданов сведочеше во „Шпион“: Со Божиновски соработував и потоа ме уценуваше

Никола Осило
Бизнисменот Минчо Јорданов денеска сведочеше на судското рочиште за случајот “Шпион”. Тој кажа дека побарал услуги од обвинетиот Зоран Божиновски по препорака на пријател, но...