еМагазин

Tag : Штефан Зајберт

Македонија

Германија бара да продолжи спроведувањето на Договорот со Грција: Цензусот беше премногу висок

Редакција
Германија се приклучи на повиците упатени кон Македонија да го спроведе Договорот со Грција кој ќе го отвори патот на државата кон НАТО и ЕУ,