еМагазин

Tag : штипјанец

Локално

Штипјанец втор пат во една недела физички ја нападнал сопругата

Редакција
Педесет и пет годишна жена вторпат во рок од само една недела е физички нападната од својот сопруг. Таа во полицијата пријавила дека вчера доцна...
Локално

Притвор за штипјанец кој дома чувал „хеклер“, две пушки, три револвери…

Редакција
СВР Штип поднесе кривична пријавa против М.Б.(45) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје...
Локално

Опожарен „Пасат“ на штипјанец

На 14.05.2019 година во 05.10 часот во Полициската станица Штип било пријавено дека на паркингот на ул.„Борис Крајгер“ во Штип имало опожарено возило, информира МВР....
Локално

Камионџија нападнал штипјанец во Скопје поради недоразбирање во сообраќајот

Никола Осило
На 26.12.2018 година во 13,20 часот во Скопје на улица Народен фронт, Н.Ј.(29) од Штип, а со живеалиште во Скопје, пријавил дека бил физички нападнат...