еМагазин

Tag : штип

Локално

Драма во Штип: Се обидел да ги прегази со „Ауди“

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“ и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски маршираше во Штип: Мртви ладни ќе ја ревидираат историјата

Никола Осило
Македонска опозиција денеска маршираше низ улиците на Штип. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на самиот почеток на својот говор се поклони на луѓето кои што...
Локално

Исчезна 15-годишно девојче од штипско

Никола Осило
На 12.09.2018 година во 13.00 часот во Полициската станица Штип, Б.Т.(39) од село Кучица, општина Карбинци, пријавил дека на 08.06.2018 година околу 10.00 часот од...
Локално

Затвореник од Штип му продавал марихуана на колега

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против М.А.(34) од Штип за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги,...
Локално

Штипјанец нападнал полицајци кај „Три чешми“

Никола Осило
На 23.08.2018 година околу 02.10 часот на магистралниот пат Штип –Велес, во близина на населба „Три чешми“,при сообраќајна контрола од страна на полициски службеници на...
Бизнис

Автопатот Миладиновци-Штип готов до крај на септември или почеток на октомрви

Редакција
Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески очекува до крај на септември или почеток на октомври да биде завршен автопатот Миладиновци-Штип, со евентуално мало пролонгирање...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Штипски Бетон во загуба

Редакција
Бетон АД Штип во првите шест месеци од годината има загуба од 48.415 илјади денари покажува консолидираниот Биланс на успех на компанијата, објавен преку Македонската...
Интервју

Бочварски: Сонувам за Штип кој би имал доволно потенцијал да ги задржи младите овде

Градоначалник на Општина Штип и потпретседател на СДСМ, Благој Бочварски е еден од оние градоначалници за кои јавноста има впечаток дека постојано е на терен....
Локално

Несекојдневен случај во Штип: Татко пријавил малолетници љубовници за тридневен секс

Никола Осило
На 18.07.2018 година во 15,00 часот во Секторот за внатрешни работи Штип, 39-годишен маж пријавил дека на 16.07.2018 година неговата 14-годишна ќерка го напуштила домот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Во Штип отворена Спомен соба на поранешниот претседател Глигоров

Редакција
Денеска во Штип беше отворена Спомен собата на првиот претседател на Македонија, Киро Глигоров. Сместена е во Општинскиот мултимедијален центар што го носи неговото име, а се...