еМагазин

Tag : штитеничка

Локално

Нападната 17-годишна штитеничка на домот во Тафталиџе

Никола Осило
На 30.07.2019 година во 17,30 часот во Полициската станица Карпош К.М.(26) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 12,30 часот во просториите на ЈЗУ –...
Локално

Пронајдена 14-годишната штитеничка на домот за деца со нарушено поведение

Никола Осило
На 23.03.2019 година околу 15,00 часот пронајдена и вратена во домот е М.С.(14) за која на 22.03.2019 година во 20,15 часот во Полициската станица Карпош...
Локално

Исчезна 15-годишна штитеничка од групен дом во Козле

Никола Осило
На 13.03.2019 во 20.30 часот во Полициската станица Карпош, вработен во Групен дом О.Е. „Козле“ пријавил дека од домот самоволно се оддалечила нивна 15 годишна...
Локално

Исчезна штитеничка од Домот „25 Мај“

Никола Осило
На 30.10.2018 година во 01.00 часот во Полициската станица Карпош, воспитувач во Домот „25-ти Мај“ пријавил дека на 29.10.2018 година од домот во непознат правец...
Локално

Се самозадоволувал пред штитеничка на установа за згрижување деца

Никола Осило
На 23.08.2018 година во 23.00 часот во Полициската станица Струга, штитеничка (14год) во Јавна установа за згрижување на деца и млади со социјални проблеми и...
Македонија

Силувана штитеничка од Домот за деца со социјални проблеми

Редакција
Четиринаесетгодишно девојче од Скопје од Домот за деца со социјални проблеми кое престојувало во одморалиштето „25-ти Мај“, синоќа во Полициската станица во Струга пријавило дека...