еМагазин

Tag : штитеници

Да помогнеме

На штитеници кои од домот „Ранка Милановиќ“ преминуваат во мали групни домови им треба облека

Редакција
Една девојка и пет момчиња кои од домот „Ранка Милановиќ“, преминуваат во мали групни домови, каде ќе имаат свои соби, како и простории каде ќе...
Локално

Тепачка меѓу штитеници на домот Ранка Милановиќ

Никола Осило
На 28.07.2019 .во 01.00 час Т.Н(33) вработена како педагог во ЈУ за згрижување деца со воспитно социјални проблеми и нарушено поведение,пријави дека на 27.07.2019 во...
ЖИВОТ

(Галерија) Традицијата продолжува: Заеви ги посетија штитениците и вработените во Заводот за заштита и рехабилитација во Банско

Редакција
Премиерот Зоран Заев, заедно со сопругата Зорица Заева, денеска по повод празникот Божик ги посетија штитениците и вработените во Заводот за заштита и рехабилитација во...