еМагазин

Tag : шверц

Македонија

Македонец шверцувал антички артефакти во Србија стари 2.500 години

Редакција
Антички предмети стари околу 2.500 години се откриени на граничниот премин Прешево-Табаовце во автомобил управуван од Македонец, соопшти денеска српската Царинска управа. Како што наведува...
Македонија

Кривична против двајца Црногорци и еден државјанин на Перу за шверц на кокаин

Редакција
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, во координација со канцеларијата на ДЕА во Атина (служба за борба против дрога на САД), како и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Боро Стојчев поднесе неотповиклива оставка од функцијата градоначалник на Ново Село

Редакција
Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев денеска во писмена изјава до Советот на општина Ново Село побара неотповиклива оставка од функцијата, поради морални причини....
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителство побара да се активира условната пресуда од 2 години затвор за градоначалникот на Ново Село за дело од 2015

Редакција
Основното јавно обвинителство од Струмица бара градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев, да се упати на издржување на казна затвор од две години за кривично...
Македонија

СДСМ почнала постапка за исклучување на градоначалникот на Ново Село, Стојчев од партијата

Редакција
Уште кога се случи тоа партијата го разреши Боро Стојчев од претседател на општинската организација на СДСМ во Ново Село, изјави Костадин Костадинов, пратеник од СДСМ....
Македонија

Пак ќе може да биде градоначалник: Казната на Стојчев за шверц на цигари од 18 намалена на 6 месеци

Редакција
Казната за шверц на цигари на градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев е намалена од 18 на 6 месеци. Апелацискиот суд во Штип ја прифати жалбата...