еМагазин

Tag : Шверцери

Македонија

Владата реши директорката на МНТ да биде казнета поради прославата на „Шверцери“’

Редакција
На вчершаната седница на Владата е усвоена информацијата за настанот од 23 ноември оваа година, кога во Македонскиот народен театар беше организирана прослава по повод...
Македонија

„Шверцери“ во МНТ направиле штета од 3.965 евра

Редакција
Вкупната материјална штета направена во Македонскиот народен театар (МНТ) од навивачката група „Шверцери“ е 3. 965 евра, утврдила надлежната комисија. Штетата мора да се надомести,...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

(Видео) Одговорност за „реновирањето“ на МНТ: „Шверцерите“ го понижија Денот на албанската азбука

Никола Осило
Лавина реакции има по прославата на Денот на албанската азбука, кој беше искористен да се протне и прослава на 30-годишниот јубилеј на навивачката група „Шверцери“...