еМагазин

Tag : силјановска

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Силјановска во кампања најде време и за готвење, го сподели и рецептот

Редакција
Носителката на изборна листа на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова, во време на кампања најде време и за готвење. “Во прекрасен амбиент меѓу недопрената природа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Силјановска не му честита на Пендаровски: Бројките говорат за пораз, но не се чувствувам поразена

Редакција
Кандидатот за претседател поддржана од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата, Гордана Силјановска Давкова синоќа на прес-конференцијата во седиштето на опозициската партија по објавувањето на првичните резултати од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пребројани 770.000 гласачки ливчиња: Пендаровски има недостижна предност пред Силјановска Давковка

Никола Осило
По пребројани 770.601 гласачки ливчиња или над 90 отсто од гласовите, Стево Пендаровски води пред Гордана Силјановска Давкова со освоени 401.637  гласови или 52,12 отсто...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пребројани 527.000 гласачки ливчиња: Пендаровски води пред Силјановска Давковка со разлика од 60.000 гласови

Никола Осило
По пребројани 527.476 гласачки ливчиња, Стево Пендаровски води пред Гордана Силјановска Давкова со освоени 283.835 гласови или 53,81 отсто од гласовите. Силјановска Давкова има освоено...
Македонија ТОП СТОРИИ

ВМРО-ДПМНЕ: Сѐ освен победа на Силјановска ќе фрли темни дамки за сериозен инженеринг

Редакција
Првичните резултати од вториот круг на претседателските избори пристигнуваат и очекуваме одличен резултат за кандидатката Гордана Силјановска Давкова, која беше поддржана од ВМРО ДПМНЕ и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пребројани 221.000 гласачки ливчиња: Пендаровски води пред Силјановска Давковка

По пребројани 221.861 гласачки ливчиња, Стево Пендаровски води пред Гордана Силјановска Давкова со освоени 126.410 гласови или 56,98 отсто од гласовите. Силјановска Давкова има освоено...
Македонија ТОП СТОРИИ

Што изјавија при гласањето Силјановска Давкова, Пендаровски и Иванов?

Никола Осило
Во нашата земја денеска се одржаа избори за петтиот претседател, на кои на гласање излегоа и актуелниот претседател Ѓорѓе Иванов и двајцата кандидати на изборите...
Македонија

Левица и даде подршка на Силјановска

Редакција
Президиумот на Левица, на синоќешната вонредна седница (2 мај 2019), одлучи да ја поддржи професорката Гордана Силјановска Давкова како кандидат за претседател на Република Македонија,...
Македонија

Вечерва ново соочување на претседателските кандидати Силјановска и Пендаровски на Канал 5

Редакција
Вечерва со почеток од 18.30 часот во рамки на емисијата „Само вистина“ на Канал 5 ќе има ново соочување на кандидатите за претседател на државата,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Силјановска за прв пат во кампањата ги покажа сопругот и ќерката

Редакција
Постирајќи фотографии од прославата на 1. мај, претседателскиот кандидат Гордана Силјановска Давкова, за прв пат во кампањата за избор на претседател на државата, на Фејсбук,...