еМагазин

Tag : Симон Трпчевски

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

На новогодишниот концерт учениците и публиката измрзнаа во Домот на културата во Штип, Симон Трпчески упати критики

Редакција
ДМУЦ „Сергеј Михајлов“ – Штип го одржа традиционалниот новогодишен концерт во Домот на културата „Ацо Шопов“. Концертот под диригентска палка на Тоше Митрев, Славица Деспотова...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) Концерт за паметење на Симон Трпчески и Македонската филхармонија

Редакција
Синоќа во прекрасниот амбиент на Македонската филхармонија, нашиот пијанист со интернационална слава, маестро Симон Трпчески, одржа незаборавен концерт пред македонската публика. Присутните уживаа во музиката...