еМагазин

Tag : Симовски

Македонија

Пописот ќе чини 8,5 милиони евра: Ќе има графа за етничка и верска припадност

Никола Осило
Пописот што треба да се одржи од 1 до 21. април следната година ќе ги опфати лицата во државава и тие што се во странство.