еМагазин

Tag : Синедејс

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Урбаната приказна „Ефектот на среќа“ го отвори „Cinedays“

Редакција
Играниот филм „Ефектот на среќа“ (The Happiness Effect) на режисерот Борјан Зафировски вчера ја имаше својата прва проекција во преполната сала во кино „Милениум“ на...
Забава

(Видео) Филмот „ЕЈ!“ за киднапирањето на премиерот ќе го затвори Синедејс

Никола Осило
Македонскиот филм „Еј!“ на режисерот Васил Христов ќе ја има својата премиера на завршната вечер од филмскиот фестивал „Синедејс“ во недела на 18 ноември. „Еј!“...