еМагазин

Tag : Систина

Македонија

Судење за „Рекет“: Боки 13 и Камчев договарале операција за Јанева, ама не во Систина

Редакција
На денешното рочиште за „Рекет“ на кое продолжи презентацијата на материјални докази, од ауди-снимките кои беа презентирани од Обвинителството за гонење на организиран криминал и...
Локално ТОП СТОРИИ

Еден убиен и еден ранет во пресметка со пиштол во Шишево

Никола Осило
На 02.03.2019 година околу 02 часот во СВР Скопје прјавено е дека во Клиничка болница „Систина“ од страна на С.Т. (24) од с .Шишево биле...