еМагазин

Tag : СКМ

Бизнис

Азески: Мора да продолжиме да работиме исто како да сме добиле датум

Редакција
Од денес мора да продолжиме да работиме исто како да сме добиле датум минатата недела – Македонија нема друга алтернатива и мора да продолжи да...
Бизнис

СКМ: Прогресивниот данок донесе отпуштање и зголемени трошоци кај ИКТ компаниите

Никола Осило
Стопанската комора на Македонија на почетокот на септември 2019 година спровела анкета меѓу своите членки заради согледување на иницијалните состојби и импликациите кои ги има...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) 97 години СКМ: Наградени Алкалоид, Андреја Јосифовски, Хари Костов…

Редакција
Стопанската комора на Македонија (СКМ) одбележа 97 години од постоењето. Во рамки на обележувањето беа доделени и награди на најуспешните бизнисмени и компании. Алкалоид АД...
МАКЕДОНСКО

Која е тајната на успехот: Промовирана монографијата „60 години Витаминка“

Редакција
Денеска во Стопанската комора на Македонија (СКМ) беше промовирана монографијата „60 години Витаминка“, чиј автор е Тачко Локвенец, информираат од Комората. Монографијата е посветена на успешната...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кои се новите членови на Управниот одбор на Стопанска комора на Македонија

Редакција
Во насока на реализација на програмските цели и задачи на Стопанската комора на Македонија, поефикасно извршување на активностите за унапредување на пазарното стопанство, претприемништвото и...
Бизнис

СКМ: Влијанието на политиката врз економијата изминативе години беше големо

Редакција
Стопанската комора на Македонија преку соопштение излезе со оценка дека влијанието на политиката и политичките случувања во изминатите години врз економијата во земјата било големо...
Бизнис

СКМ сметаат дека многу повеќе компании може да искористат државна помош

Редакција
Од Стопанска комора на Македонија следниот период ќе ги посетат компаниите кои сметаат дека ги исполнуваат условите за да добијат финансиска помош од државата согласно...