еМагазин

Tag : скопјани

Локално

Алкохолизирани скопјани се тепале за време на полицискиот час

Редакција
На 14.04.2020 во 18.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„23 Октомври“ во Скопје, за време на забраната за движење, поради меѓусебно недоразбирање...
Локално

Приведени двајца скопјани кои со „флешери“ сакале да избегнат контрола за време на полицискиот час

Редакција
На 04.04.2020 во 21 часот на ул.“Душко Поповиќ“ во населбата Бутел полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Х.Љ.(34) и М.Љ.(45) двајцата од...
Локално ТОП СТОРИИ

Пукање во Бутел: Двајца скопјани повредени во изрешетано „ауди“

Редакција
Двајца скопјани И.А (29) и С.Р (35) се повредени од огнено оружје, синоќа во 00.21 часот на ул.„Ферид во Бајрам“, по што се пренесени во...
Локално

Двајца скопјани бесправно си изградиле станбен објект во заштитената зона кај Трпејца

Редакција
СВР Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против М.Х.(29) и М.Х.(25), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...
Локално

Двајца скопјани со тупаници расчистувале недоразбирање во центарот на градот

Никола Осило
На 07.10.2019 во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Димитрие Чуповски“, по претходно недоразбирање, дошло до физичка пресметка помеѓу Р.Т.(40) и Р.С.(61),...
Локално

Двајца скопјани физички се пресметале пред кафана поради меѓусебно нетрпение

Никола Осило
На 06.10.2019 во 02.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 01.30 часот пред угостителски објект на ул.,,Благоја Стефковски’’, поради меѓусебно нетрпение, настанала физичка...
Локално

Шесторица скопјани се степале поради недоразбирање за пат до нивните куќи

Никола Осило
На 16.08.2019 во 19,55 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата “Герника -1“ бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу...
Локално

Тројца скопјани нападнати во дискотека во Градскиот парк

Никола Осило
На 17.08.2019 во 04,30 часот во Полициската станица Карпош А.К.(30) од Скопје, пријавил дека во дискотека во Градскиот парк со В.А.(33) и Е.Н.(24) сите од...
Локално

Скопјани предлагаат нови имиња на улиците: Често се спомнуваат Горан Стефановски, Есма, Ванчо Петрушевски…

Никола Осило
Постои голем интерес кај граѓаните на главниот град за анкетата за прибирање предлози за нови имиња на топоними (улици, булевари, мостови, плоштади, паркови и други...