еМагазин

Tag : Скопје 2014

Локално

Град Скопје бара да ја преземе сопственоста и одржувањето на дел од спомениците од „Скопје 2014“

Редакција
Град Скопје поднел барање до Општина Центар за преземање на одржувањето и на сопственоста на дел од спомениците од проектот „Скопје 2014“. Имајќи предвид дека...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) „Скопје 2014„ го „изеде“ времето

Редакција
Лошата изработка на мега проектот „Скопје 2014“ се повеќе е видлива за голо око. Фасадите на зградите, претежно направени од стрипор и тенок слој на...
Македонија

Парите за „Скопје 2014“ Мицкоски би ги потрошил за нешто друго

Редакција
На лидерот на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски му се допаѓа мега проектот „Скопје 2014„, зад кој стои неговиот претходник, Никола Груевски, кој стана азилант во...
Македонија

Канческа Милевска на суд: Ново рочиште за случајот „Тендери“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска е закажано ново рочиште за случајот „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Случајот „Тендери“ се наоѓа во доказна постапка....
Бизнис ТОП СТОРИИ

Буџет 2019 година: Владата ќе потроши 3,5 милиони евра на „Скопје 2014“

Никола Осило
Владата го објави предлог-буџетот за 2019 година во кој меѓу другото за изградба и реконструкција на административни згради на државните органи се предвидува да се...