еМагазин

Tag : Скопје сити мол

Локално

(Фото) Затворен „Бургер кинг“ во центарот на Скопје

Редакција
Сендвичарницата „Бургер кинг“ во центарот на Скопје, на улица Никола Вапцаров е затворена. Неофицијално, економската неисплатливост била причината за затворањето. За разлика од сендвичарата во...
Е-излог ТОП СТОРИИ

(Фото) Нова продавница на Levi’s во Скопје Сити мол

Редакција
Во Levi’s ја славиме секоја индивидуа како дел од колективот, дел кој придонесува секојдневието да биде разновидно и специфично. Клубот на Levi’s почнувајќи од оваа...
Е-излог

(Фото) Продавница на италијанскиот моден бренд Replay се отвори во Skopje City Mall

Редакција
Италијанскиот моден бренд Replay од денес е застапен и со своја моно бренд продавница, која се отвори во Skopje City Mall. Продавницата се протега на...