еМагазин

Tag : Скопје-Тетово

ЖИВОТ

Потресни видеа снимени неколку минути по трагичната несреќа на патот Скопје-Тетово

Редакција
Телевизијата Алсат М, објави потресни видеа, направени неколку минути по страшната автобуска несреќа која се случи во близина на селото Ласкарци, на патот Скопје-Тетово во која...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Шоферот е во стабилна состојба, најголем дел од загинатите се од Гостивар

Редакција
Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари изјави дека најголем број од загинатите во сообраќајката која се случи на патот Скопје-Тетово се од Гостивар и дека шоферот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Голема трагедија: Бројот на загинати во сообраќајката на патот Скопје-Тетово е 13

Редакција
Во сообраќајната несреќа што се случи во близината на селото Ласкарци на патот Скопје- Тетово загинаа 13 лица, соопшти министерот за здравство, Венко Филипче. Седум...
ЖИВОТ

Официјално: Четворица загинати во сообраќајката на патот Скопје-Тетово

Редакција
Во сообраќајната несреќа што се случи во близината на селото Ласкарци на патот Скопје- Тетово загинаа најмалку четири лица, потврди директорот на градската болница „8-ми Септември“,...