еМагазин

Tag : Скопје

Локално ТОП СТОРИИ

Автобуси со неисправни кочници возат низ Скопје

Редакција
Вчера, (30.08.) во периодот од 10,00 до 14,00 часот, од страна на Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје беше...
Локално

(Фото) Започна реконструкцијата на живеалиштата во Зоолошка градина Скопје

Редакција
Со реконструкција на живеалиштето на жирафите започна проектот за реновирање и реконструкција  во Зоолошка градина Скопје. Утринава, влегоа камиони на градежната фирма „АД Карпош“ кои...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Партизанска како скопски Лас Вегас, коцкарници на секој чекор

Редакција
Продолжува трендот на отварање на казина или спортски обложувалници на булеварот Партизански одреди во Скопје. Само во текот на летово на местото познато како Симпо,...
Локално

Пожар во куќа во Скопје, опожарена и гаража со „Волво“

Никола Осило
На 28.08.2018 година во 20,55 часот е пријавено дека на улица „Христијан Тодоровски Карпош“ во куќа сопственост на А.Р.(32), избувнал пожар при што била опожарено...
Локално

Британец со автомобил удрил во велосипедист во Скопје

Никола Осило
Британец синоќа возејќи автомобил „мицибуши“ удрил велосипедист на улицата „Христо Татарчев“ во Скопје по што повредениот велосипедист е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пратениците од внатрешноста од 1 септември ќе можат да добиваат 500 евра за стан во Скопје

Никола Осило
Од 1 септември пратениците од внатрешноста на државата ќе можат да бираат дали ќе патуваат секој ден на работа со автомобил, за што со одлука...
Локално

Кучиња скитници нападнаа 14-годишно девојче во Скопје

Никола Осило
На 27.08.2018 година во 00.30 часот во Полициската станица Центар, М.Д.(38) од Скопје пријавил дека на 26.08.2018 година околу 20.30 часот на улица „Славе Георгиевски...
Ретро ТОП СТОРИИ

(Видео) 108 години од раѓањето на Св.Мајка Тереза: Како беше пречекана светицата во Скопје

Никола Осило
Светицата Мајка Тереза родена како Гонџа Бојаџиу во Скопје во 1910 година е симбол на милосрдието, хуманоста и солидарноста, и нејзината посветеност да им помага...
Забава

(Фото) Каролина Гочева прекрасна на снимањето на новиот спот

Никола Осило
Една од најпознатите македонски пејачки, Каролина Гочева на својот фејсбук-профил објави фотографии од снимањето на новиот спот, на кои таа изгледа прекрасно. „Изминативе пеколно топли...
Локално

Тешко повредена 16-годишна девојка при „тумбање“ на автопатот Скопје-Тетово

Никола Осило
На 24.08.2018 година во 09,50 часот на автопатот Скопје – Тетово, кај мостот на река „Вардар“, Ш.С.(52) од Скопје, управувајќи патничко моторно возило „Сеат Ибица“...