еМагазин

Tag : Скопски маратон

БАШ НИ Е ЌЕФ

Учесниците, покровителите, партнерите, поддржувачите и соработниците се причината за развојот на Виз Ер Скопски маратон

Редакција
Во понеделник вечер во Парк Хотел и Спа беше организирана завршната манифестација на Виз Ер Скопски Маратон, на која присуствуваа сите партнери и учесници. Сојузот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Park hotel & spa трета година по ред поддржувач и партнер на најголемиот спортски настан во градот

Редакција
Овој викенд во Скопје се одржа најголемиот спортски празник на градот, Wizz Air Skopje Marathon, кој оваа година имаше рекорден број на пријавени натпреварувачи од...
Спорт ТОП СТОРИИ

(Фото) Прекрасна забава и нови рекорди на „Виз Ер Скопски маратон“

Никола Осило
„Виз Ер Скопски маратон“ ја покажа својата грандиозност. Околу 12.500 натпреварувачи од 58 држави го прославија 15. јубилеј излегувајќи на маратонот, полумаратонот, штафетниот маратон “ЕУ...
Спорт

Пријавувањето на Виз Ер Скопски маратон се затвора на 22 април

Редакција
Во сабота, 4. мај 2019, ќе се одржи Виз Ер Скопскиот маратон, темелот на спортувањето и здравиот живот, кој го прославува својот 15. јубилеј. За...
Спорт

„Виз Ер“ Скопски маратон го прославува својот 15-ти јубилеј

Редакција
Минатата година околу 10.000 луѓе излегоа на патеката на „Виз Ер“ Скопски маратон во Скопје. Тие покажаа колку е значајна самата манифестација. Тркачите дојдоа од...
Спорт

„Виз ер“ Скопски маратон годинава ќе се одржи на 4 мај, датумот е поместен поради одржување на претседателските избори

Редакција
Поради одржување на претседателските избори, чиј втор круг ќе се поклопи со првичниот датум на одржување на 15. издание на Виз Ер Скопски маратон, 5...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Подготвен за најголемиот спортски настан во Македонија? Пријавувањето за 15-от Виз Ер Скопски маратон, официјално отворено

Редакција
Во мај светската рекордерка, Пола Редклиф, беше сведок на уште еден рекорд, а тој беше бројот на учесници на Виз Ер Скопски маратон. Околу 10.000...