еМагазин

Tag : сковин

Бизнис ТОП СТОРИИ

Колкава годишна плата има извршниот директор на Сковин?

Редакција
Во Годишниот извештај за минатата година, објавен преку Македонската берза, Сковин АД Скопје ги соопшти примањата на извршната директорка Билјана Тодоровска. “На извршниот директор во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Собранието на акционери даде зелено светло за продажба на винаријата „Сковин“

Никола Осило
Собранието на акционери на винаријата „Сковин“ на вчерашната седница одобри голема зделка – продажба на недвижниот и движниот имот, пренос на трговски марки и ставање...
Бизнис

„Сковин“ оствари загуба од 25,3 милиони денари за девет месеци

Никола Осило
„Сковин“ во периодот јануари-септември годинава оствари нето загуба од 25.342.000 денари и во споредба со минатата година кога изнесувала 15.048.000 денари бележи пораст што во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Новиот сопственик на „Сковин“ ќе добие згради, земјиште, возила…

Никола Осило
Голем подвижен и недвижен имот ќе добие компанијата „Винарија Сковин група“ која е најавена како купувач на имотот на винаријата „Сковин“ која мнозинскиот акционер „Фершпед“...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Фершпед“ ја продава винаријата „Сковин“

Никола Осило
Одборот на директори на „Фершпед“ АД Скопје донел одлука за продажба на винаријата „Сковин“ АД Скопје каде е сопственик на мнозински дел од акциите. Компанијата...
Бизнис

„Сковин“ во загуба во првите шест месеци од годинава

Никола Осило
Нето загубата на „Сковин“ во првото полугодие на 2019 година изнесува 10.758.000 денари и во однос на минатата година кога изнесувала 9.824.000 денари забележува пораст...
Бизнис

Билјана Тодоровска назначена за извршна директорка на „Сковин“

Никола Осило
„Сковин“ АД Скопје преку Македонската берза информира дека за извршна директорка е назначена Билјана Тодоровска. Оттаму додаваат дека новоизбраниот извршен член на Одборот на директори...
Бизнис

Билјана Тодоровска именувана за нов член на Одборот на директори на „Сковин“

Никола Осило
За член на Одборот на директори на „Сковин“ АД Скопје со мандат од донесувањето на оваа Одлука до истекот на мандатот на останатите членови се...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Колку заработуваат менаџерите на „Сковин“?

Никола Осило
Одборот на директори (ОД) на „Сковин“ АД Скопје е составен од три неизвршни и еден извршен член, соопшти компанијата во Годишниот извештај објавен преку Македонската...
Бизнис

„Сковин“ во загуба од 117 милиони денари

Никола Осило
„Сковин“ АД Скопје во текот на минатата година оствари загуба од 117 милиони денари, што е влошување на резултатот во однос на претходната година кога...