еМагазин

Tag : случувања

Македонија

Џолев до министерот Спасовски: Кривичниот суд е апсолутно независен во одлучувањето

Редакција
Претседателот на Кривичен суд, Иван Џолев смета дека министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски не ги посочува судиите од неговиот суд кога вели дека судиите
Македонија

Заев: Случувањата во опозицијата се нивни внатрепартиски работи

Редакција
Случувањата во опозицијата се нивни внатрепартиски работи, изјави денеска премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање како ги коментира случувањата во најголемата опозициска партија по