еМагазин

Tag : смартфон

Техно ТОП СТОРИИ

(Видео) Како безбедно да го исчистите смартфонот од евентуално присуство на корона вирусот?

Редакција
Научниците веќе докажаа дека корона вирусот може подолго време да преживее на површината на различни предмети меѓу кои и на мобилните телефонски апарати односно смартфоните....
Техно

Самсунг започна со масовн производство на првиот индустриски mobile-DRAM за премиум смартфони

Редакција
Samsung Electronics Co., Ltd., светскиот лидер во развиени мемориски технологии, денес објави дека започна со масовно производство на првиот индустриски 12-gigabit (Gb) LPDDR5 мобилен DRAM,...