еМагазин

Tag : сметки

Бизнис

Директорката на УЈП за сметките на Груевски: Не сме истражен, туку даночен орган

Редакција
УЈП ги чека измените на Законот за Управа за јавни приходи со кои ќе се овозможи да ги гледа банкарските сметки, со цел, да има
БЕСПАРИЦА

Поддржан и дополнет предлогот за отпис на каматите од долгови

Редакција
Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска едногласно даде поддршка за предлог-законот за отпис на камати од долгови на граѓаните кон претпријатија кои извршуваат јавни
Локално

Во 21 век жителите од Канатларци повторно имаат пошта

Редакција
Денеска беше радосен ден за околу 2.000 жители во прилепското село Канатларци, зашто по осум години, а во 21 век, повторно имаат селска пошта, пишува
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Блокирани сметките на 110.205 граѓани и фирми

Никола Осило
Народната банка ги објави податоците за состојбата со блокирани сметки во земјава од кои може да се види дека заклучно со март, годинава блокирани биле
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Спасе останал без родители, живее сам и наследил долгови  

Редакција
Спасе Богоевски е 15-годишно момче со кого судбината прерано си поиграла. Лани, за само неколку месеци ги загубил и двајцата родители и извесно време живеел
Бизнис

Дирекцијата за заштита на личните податоци е против увидот на УЈП во сметките на граѓаните

Редакција
Дирекцијата за заштита на личните податоци е против увидот на Управата за јавни приходи (УЈП) во сметките на граѓаните. Од таму преку соопштение посочуваат дека
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Увидот на УЈП во банкарските сметки топ-тема на Твитер: Како за сиромашни, многу се потресовте

Редакција
Најавата на УЈП за увид во банкарските сметки и денеска е топ-тема на Твитер. Освен што на социјалните мрежи има полемика за увидот на УЈП
Бизнис ТОП СТОРИИ

Граѓаните негодуваат што УЈП ќе има увид во банкарските сметки, директорката објаснува што тоа значи

Редакција
Откако денеска беше објавено дека УЈП ќе има увид во банкарските сметки на граѓаните, тоа предизвика незадоволство кај граѓаните и негодување за користење на податоците