еМагазин

Tag : смилковско езеро

Македонија

На барање на родителите на убиените момчиња кај Смилковско езеро, Заев треба да сведочи за „Монструм“

Редакција
На барање на родителите на убиените момчиња кај Смилковско езеро во април 2012 година, на денешното рочиште за „Миоснтрум“ во Кривичниот суд треба да сведочи...
Македонија

Судењето за „Монструм“ одложено поради смртен случај на еден од поротниците

Редакција
Денешното рочиштето за петкратното убиство кај Смилковското езеро „Монструм“ на Јавното обвинителство, е одложено поради смртен случај на еден од поротниците. На преходното рочиште беа...
Македонија

Продолжува судењето за „Монструм“

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, „Монструм“. Случајот се...
Македонија

Продолжува судењето за „Монструм“

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска е закажано ново рочиште за случајот за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година,...
Македонија

Продолжува судењето за „Монструм“

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012...
Македонија

Ново рочиште за „Монструм“

Редакција
Со сослушување на сведоци, денеска во Кривичниот суд треба да продолжи судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година „Монструм“ на Специјалното...
Македонија

Ќе се дознае ли некогаш вистината: Седум години од петкратното убиство кај Смилковско езеро

Редакција
Денеска се навршуваат седум години од петкратното убиство кај Смилковското езеро. На 12. април 2012 година, Велики четврток, беа убиени петмина скопјани додека ловеле риба...
Македонија

Ќе откријат ли „бомбите“ кои се сторителите на петкратното убиство кај Смилковско Езеро

Редакција
Со слушање на аудио разговори, обезбедени како ПИ-мерки, во Кривичниот суд продолжи судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година. Адвокатот...
Македонија

Продолжува судењето за „Монструм“

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе продолжи судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година. На минатото рочиште беа презентирани...
Македонија

Продолжува судењето за „Монструм“

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година. Случајот го води судијата Огнен Ставрев и...