еМагазин

Tag : смрдеа

ЧИСТА ОКОЛИНА

Скопје труе на чад

Никола Осило
Скопјани попладнево се гушат во чад иако времето е ветровито. Не се знае изворот на чадот, но според коментарите на граѓаните смрдеата е неподнослива. Засега...