еМагазин

Tag : снег

Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) „Зимска идила“ во Македонија: Снег во Зрзе, Шапка, Крушево…

Никола Осило
Снег падна во повеќе делови во западна Македонија предизвикувајќи убави пејсажи кај манастирот Зрзе, на Попова Шапка, во Галичник и Крушево. Метереолозите за викендов прогнозираат
Локално

(Фото) Галичник обвиен во снежна покривка

Никола Осило
Снег падна во повеќе делови во западна Македонија, а снежна покривка има и во едно од најубавите македонски села Галичник. Времето денеска ќе биде променливо
Локално

(Фото) Прогнозите се остварија: Снег на Попова Шапка

Редакција
Најавуваното заладување и снегот на планините веќе пристигнаа, а па така утринава Попова Шапка се „разбуди“ со малку снегче. „Дали зимата ќе ни започне порано
Македонија

Во Берово измерени -5, во наредните денови постудено со снег на планините

Редакција
Минус пет степени изутринава се измерени во Берово, минус два во Скопје и Битола, а минус еден во Тетово. Во другите населени места утринската температура
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) Австриските крави се збунија: Во август паѓа снег како сред зима

Никола Осило
Глобалното затоплување очигледно ја менува климата, а нема подобар доказ за тоа од видеото на кое се гледа како паѓа снег во Австрија во август
Балкан

(ВИДЕО) Снег во Словенија и Италија, невреме во Хрватска

Редакција
Во италијанскиот скијачки центар Алта Бадиа наврнаа околу 30 сантиметри свеж, влажен снег.  Овој зимски центар се наоѓа во Доломитес, а надморската височина се движи