еМагазин

Tag : снег

Локално

(Фото) Карамбол на влезот од Штип: Неколку возила излизгани на снегот

Редакција
На социјалните мрежи се споделувааат фотографии од излизгани автомобили на влезот во Штип во близина на Три Чешми. „Внимателно на Три Чешми во близина на...
Македонија

На Попова Шапка минус 15 степени, Маврово со 56 сантиметри снежна покривка

Редакција
Минус 15 степени се измерени изутринава на Попова Шапка, а минус 12 во Маврово и Крушево. Температури под нулата има во сите населени места во...
Македонија

Следниве денови температура под нула на повеќе места

Редакција
Под влијание на многу студена воздушна маса следува период на променливо и студено време со температури кои на повеќе места ќе се задржат под нула,...
Свет

(ВИДЕО) Неверојатни глетки: Снег во пустински американски градови

Редакција
Во голем дел од западниот дел на Америка падна снег, кој паѓал дури и во пустините во Аризона. Во јужниот дел на Аризона снегот покрил...
Македонија

Најстудено со најмногу снег во Маврово

Редакција
Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Маврово, каде се регистрирани – 8 степени, по што следат Крушево со – 7,...
Локално

Апел до жителите од Поткожувјето да се воздржат од неитни патувања поради можни навеви од снег 

Редакција
Апел до жителите од Поткожувјето да се воздржат од неитни патувања поради можни навеви од снег, упатија денеска од кабинетот на кавадаречкиот градоначалник, Митко Јанчев....
Македонија

Пообилни врнежи од снег, ниски температури и голомразица во наредните денови

Никола Осило
Под влијание на студен и влажен бран утре попладне, во текот на ноќта, како и во четврток ќе има врнежи од снег, кои ќе бидат...
Македонија ТОП СТОРИИ

За новогодишната ноќ суво и ветровито, снег од среда

Редакција
За време на новогодишната ноќ ќе преовладува суво време со умерен северен ветер, а температурата ќе биде околу нулата. Сувото и ветровито време ќе се...
Македонија

Какво време не очекува за новогодишната ноќ

Редакција
Новогодишната ноќ во поголемиот дел од земјата ќе биде студена со температура под нулата. Врнежите од снег што ќе почнат од недела попладне, ќе траат...
Локално

Попова Шапка чека десеттина сантиметри нов снег за почеток на скијачката сезона

Редакција
Сите четири ски лифтови, Тетекс 1 и 2, Аеродром и Ге како и двете жичарници Свети Илија и таа на една од најатрактивните патеки Церипашина...