еМагазин

Tag : снимка

Македонија ТОП СТОРИИ

Заев потврди дека неговиот глас е на „аудио-бомбата“ на Милошоски

Редакција
Како партија сме отворени, транспарентни и одговорни кога станува збор за маркетингшкото претставување на нашите политики и успеси во медиумите. Ако видите дека сме помагале...
Македонија

ДЗЛП за „ТВ21“: Неовластено снимање, па дури и како мобинг може да се окарактеризира снимката на Трипуновски

Редакција
Во врска со снимката на дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан Трипуновски, кој упадна во подрачната единица на Министерството за земјоделие, шумарство и водостопанство (МЗШВ) во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Снимката на која Боки 13 зема пари од Камчев го обиколи регионов

Редакција
Аудио и видео снимките кои ги објави италијанскиот весник La Verità, на кои се гледа како осомничените за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски (Боки 13) и...
Македонија

СЈО се огласи по „италијанската“ снимка за „Рекет“: „Потврда дека сме чисти“

Никола Осило
Во врска со снимката поврзана со случајот „Рекет“ која што ја пренесоа повеќе медиуми, Специјалното јавно обвинителство (СЈО) соопшти дека со неа „недвосмислено се потврдува...
Македонија

Јовески: Снимката во „Ла Верита“ не е излезена од Обвинителството

Редакција
Видео-снимката што денеска ја објави италијанскиот весник „Ла Верита“ во врска со предметот „Рекет“ не е излезена од Обвинителството, тврди државниот јавен обвинител Љубомир Јовески....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, кој е во фокусот на јавноста по објавената снимка

Редакција
Случајот со снимката во која наводно се слуша како градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш тепа човек, ќе го истражува Министерството за внатрешни работи. Во меѓувреме,...
Македонија

Градоначалникот на Шуто Оризари, Дудуш, вели дека снимката била монтирана

Редакција
Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, за снимката во која наводно се слуша како тепа човек, за Фокус вели дека истата била монтирана.од осуденик, а...
Македонија

(ВИДЕО) Снимката на Заев за „Поткуп“ се уште се „врти“ на You tube

Редакција
Апелацискиот суд Скопје денеска соопшти дека ја одбива како несонована жалбата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција за случајот „Поткуп“ во...
Балкан

(ВИДЕО) Како на филм: Грчките медиуми објавија снимка од убиство на грчко-австралиски бизнисмен

Редакција
Грчките медиуми објавија снимка од безбедносна камера, на која се гледа убиството на грчко-австралискиот бизнисмен, Јанис Макрис (46), пренесува дописникот на еМагазин од Солун. На...
Македонија

Одложено судењето за насилството во Собранието: Василевски, Арнаудов и Муковски на собраниска координација

Редакција
Судењето за случувањата во Собранието на 27 април минатата година продолжува утре, откако денешното рочиште не продолжи по паузата поради собраниски обврски на пратениците Сашо...