еМагазин

Tag : снимки

Македонија ТОП СТОРИИ

Судењето за “Рекет“ денеска затворено за јавноста, Боки 13 се пожали дека го нападнале затворски службеници

Редакција
Денешното рочиште за “Рекет“ е затворено за јавноста по барање на Судот. На истото продолжува презентацијата на материјалните докази, а денеска во Судот ќе се...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Боки се налути за снимките на Кичеец, ќе ја отвори ли Пандорината кутија?

Редакција
И осудениот во случајот “Рекет“, Зоран Милески-Кичеец, кој ја призна вината и доби три години затвор го снимал првообвинетиот во случајов, Бојан Јовановски-Боки 13. За...
Македонија

На „Рекет“ прикажани нови снимки на Камчев: Кичеец со „Луј Витон“, Боки 13 со друга торба

Редакција
На судењето за „Рекет“ денеска беа прикажани снимки од камерите во куќата на Јордан Камчев, што тој во својство на сведок ги има доставено во...
Македонија

Ќе се пуштаат снимките на Камчев: Продолжува судењето за „Рекет“

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска продолжува судењето за случајот „Рекет“. Случајот се наоѓа во доказна постапка и треба да се продолжи со презентирање...
Македонија

Нова „епизода“ за „Рекет“ на 6 февруари: Ќе се гледаат сите снимки на Јордан Камчев

Редакција
Судењето за случајот „Рекет“ продолжува на 6 февруари, откако на денешното рочиште беа презентирани материјални докази. На следното рочиште ќе се продолжи со презентирање докази,...
Техно ТОП СТОРИИ

(Видео) Снимки од сонцето како што до сега не сме го виделе

Редакција
Соларниот телескоп Инуи на Хаваите откри досега невидени детали од структурата на сонцето и изгледот на неговата површина. „Ова се сликите со најголема резолуција од...
Македонија

Мелина, сопругата на Кичеец повикува на зачувување на интегритетот на нејзиното семејство

Редакција
Мелина, сопругата на Зоки Милески – Кичеец, третообвинетиот во случајот „Рекет“, кој призна вина и доби затворска казна од три години, реагира по последните објавени...
Македонија

Камчев за Фокус: Гласот од снимките е мој, средбата е оддржана во Бугарија во август

Редакција
Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, за Фокус потврдува дека е негов гласот што се слуша на аудио-снимките кои...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ќе има ли нови аудио снимки: “Бомби“ пука кој ќе стигне

Редакција
Аудио снимките, или популарно наречени “бомби“ во Македонија веќе со години се главното орудие за политички, но и бизнис пресметки. Се започна во 2015 година...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Колку сериозно ќе влијаат новите аудио снимки на епилогот за “Рекет“?

Редакција
Додека Јавното обвинителство истражува кој на канал на Јутјуб објави аудио снимки на кои наводно се слуша гласот на сведок во случајот „Рекет“, веднаш по...