еМагазин

Tag : сојузник

Македонија ТОП СТОРИИ

Орбан: Груевски е мој сојузник, зад неговиот прогон стои Сорос

Редакција
Организацијата на Џорџ Сорос стои зад прогонот на поранешниот македонски премиер Никола Груевски, изјави денеска унгарскиот премиер Виктор Орбан во интервју за радиото „Кошут“. Според...