еМагазин

Tag : Собание

Македонија ТОП СТОРИИ

Во Собранието се гласаат законите: Координаторите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ велат дека избори ќе има

Редакција
Собранието денеска во претпладневниот дел изгласа закони од повеќе области, со што се потврдија вчерашните информации за постигнат договор меѓу владејачкото мнозинство и опозицијата. Се...