еМагазин

Tag : социологија

Македонија

По бурните реакции во јавноста ќе се менува учебникот по социологија за втора година средно

Редакција
Во планот на Педагошката служба за ревизија на учебниците е и „Социологијата“ за втора година средно образование и до почетокот на учебната 2020/2021 неговата содржина...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Учебник по социологија за втора година средно го „запали“ Твитер

Редакција
Учебник по социологија за втора година средно образование издаден во 2002 година, во кој се омаловажува и дискриминира жената предизвика лавина од реакции во јавноста...