еМагазин

Tag : Софија Лаличиќ

Македонија

Адвокатот Алиспајиќ казнет со 2.000 евра за навреда на судијката Софија Лаличиќ на Фејсбук

Редакција
Основниот кривичен суд во Скопје во целост го објави решението со кое се казнува адвокатот Асмир Алиспајиќ за навреда на судијката Софија Лаличиќ, преку објава...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Вози Нисан: Каков имот пријавила судијката Софија Лаличиќ

Редакција
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) отвори предмет за злоупотреби и коруптивни дејства за судиите Владимир Панчевски, Јово Вангеловски, Александра Зафировска, Светлана Костова и...